Zastoupené značky

Zastoupené značky 2021-11-19T14:22:01+00:00

weycor = ATLAS Weyhausen

Německá rodinná firma Atlas Weyhausen GmbH je technologickým leaderem na poli kompaktních kolových nakladačů. Společnost byla založena Dr. Friedrichem Weyhausenem v roce 1971 a od svého počátku se soustřeďuje na vývoj a výrobu kompaktních kolových nakladačů.

Díky soudnímu sporu a odlišení od konkurence firma opustila tradiční obchodní značku ATLAS pod kterou vyráběla své produkty od začátku činnosti. Od roku 2016 proto Atlas Weyhausen prodává své výrobky pod označením weycor odkazujícím na tradici rodiny Weyhausen, která podnik stále vlastní.

Více než 40-ti leté primární zaměření na kompaktní kloubové nakladače se odráží v jedinečných stěžejních provozních parametrech strojů weycor jako jsou výjimečný poměr hmotnost / nosnost, trhací síla, hnací síla, či průchodnost terénem.

Díky zaujetí novými technologiemi a kvalitou „made in Germany“ se stroje weycor vyznačují mnoha jedinečnými technickými řešeními jako je masivní odlívaný výkyvný středový kloub, samostatný 100% inch pedál pro zvýšení výkonu provozní hydrauliky, či skvělá Z-kinematika výložníku.

Kromě výroby kolových nakladačů se Atlas Weyhausen zabývá také výrobou vibračních válců, kterou před několika lety převzala od experta na vibrační válce – německé firmy PROTEC. Vibrační válce weycor se vyznačují jednoduchostí, robustností a vysokým hutnícím účinkem.

Základní charakteristiky všech strojů weycor jsou VÝKONNOST, PRECIZNOST, SPOLEHLIVOST.

Firma EUROCOMACH byla založena v roce 1992 jako dceřiný podnik společnosti SAMPIERANA za účelem vývoje a výroby minirýpadel, smykem řízených nakladačů, pásových nakladačů a traktorbagrů.

Mateřská firma Sampierana Spa vznikla v roce 1950 a strmý vzestup zaznamenala v 80-tých letech, kdy se celosvětově proslavila jako výrobce nadrozměrných a atypických kovových podvozků na bagry, které dodává v podstatě pro všechny renomované značky rýpadel a dalších zemních strojů. Skutečnost, že při osazování stroje speciálním podvozkem je Sampierana číslo jedna dokládá více než 20 jejich aplikací na stáncích různých výrobců na výstavě Bauma 2016.

Minibagry EUROCOMACH se pevně drží tradice mateřské firmy zaměřené na vývoj a zdokonalování, což se odráží v mnoha jedinečných řešeních, která zlepšují výkon a usnadňují servis a údržbu.
Jedním z mnoha příkladů je sklopná kabina strojů od 2,5 do 6 tun umožňující přístup k jinak těžko dostupným komponentům, natáčecí radlice, a to jak vpravo/vlevo tak nahoru/dolů, či ideální rozmístění komponentů, která činí z bagrů EUROCOMACH stroje s nejmenšími přesahy výložníku na trhu. Díky ideálnímu rozložení jednotlivých částí je také typ 18ZT nejmenším minirýpadlem na trhu s plnohodnotnou kabinou a nulovým přesahem zádi.

Všechna rýpadla od 2,5 tun jsou vybavena jedním výkonným Load-Sensing čerpadlem – systém pracuje stejně jako na hydraulika na velkých rýpadlech, čímž je dosaženo větší rychlosti a rypné síly strojů.

Ucelená řada minirýpadel EUROCOMACH zahrnuje typy od 1 do 9 tun včetně strojů 6t a 9t s děleným výložníkem. Většina bagrů je v provedení s nulovým přesahem zádi.

Smykem řízené nakladače EUROCOMACH se tak jako minirýpadla vyznačují vysokou výkonností a precizním zpracováním. Na evropském trhu se v současnosti nabízí 2 typy. 17SK o hmotnosti 3,2t  a 19SK o hmotnosti 4,4t, což je robustní silný nakladač s nekompromisním výkonem pro všechna použití. Oba stroje se vyrábí také v pásové verzi, na podvozku vlastní konstrukce.

Rýpadlo-nakladač E245K je ve své třídě bezkonkurenční traktorbagr. Svou hmotností 3,8t, vylamovací sílou rýpadla 36kN při hloubkovém dosahu 3m a nosnosti nakladače 1,6t své konkurenty ve skupině malých kompaktních traktorbagrů vysoce přesahuje. Díky výkyvnému středovému kloubu je snadno manévrovatelný a vyrovná se i s nedostatkem prostoru na stavbě.

KOMPLET S.p.A je progresivní rodinná italská firma vyvíjející a vyrábějící kompaktní drtiče a třídiče stavební suti včetně nejmodernějšího extrémně výkonného shredderu KROKODILE.

V současnosti vyváží své stroje do celého světa od Evropy přes Ameriku, Austrálii, až po Nový Zéland.

KOMPLET S.p.A. se zaměřuje na mobilní snadno přepravitelné stroje, které vyhoví širokému spektru zákazníků. Díky kompaktním čelisťovým drtičům a třídičům můžete materiál podrtit a roztřídit přímo na stavbě bez nutnosti nákladného převážení a ukládání na skládkách stavební suti.

Nejmenší čelisťový drtič K-JC503 váží pouhých 3,4 tuny. Je tudíž snadno přepravitelný na klasických kontejnerech. Navíc ho lze snadno použít ve stísněných prostorách při drcení dvorních přístavků a podobných staveb, kam velký drtič nelze umístit.

Posledním stupněm v dosavadním vývoji a produkci je dvouhřídelový shredder KROKODILE, který přes své kompaktní rozměry a hmotnost pouhých 15 tun disponuje neuvěřitelným výkonem, který směle konkuruje čelisťovým drtičům hmotnosti okolo 40 tun.

PEPOS s.r.o. zastupuje firmu KOMPLET na Českém a Slovenském trhu od roku 2017.

Rädlinger Maschinen- und Stahlbau GmbH je středně velká rodinná německá společnost se sídlem v bavorském městě Cham. Již přes 30 let vyvíjí a vyrábí celé spektrum přídavných zařízení na rýpadla, nakladače a další stavební stroje.

Výrobky Rädlinger se vyznačují německou precizností, spolehlivostí a vysokou životností, díky čemuž se firma zařadila mezi přední německé výrobce ve svém segmentu.

Hlavním výrobním a prodejním artiklem jsou hydraulické naklápěcí hlavy na rýpadla od 1,5 do 40 tun. Rädlinger konstruuje a vyrábí vlastní naklápěcí hydromotory, které dodáváme také dalším výrobcům přídavného zařízení. Originální naklápěcí hlavy Rädlinger se díky svému zpracování, parametrům a krátké zástavbě řadí mezi naprostou světovou špičku.

Mimo naklápěcí hlavy patří do portfolia Rädlinger nejrůznější druhy lopat, rychloupínače, rypery, paletizační vidle, ale také speciální kovové konstrukce.